Obchody Katyńskie we Włodawie - zaproszenie
2019.04.10
Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Włodawa, Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło we Włodawie, organizują 12 kwietnia 2019 r. obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Zapraszamy  do licznego udziału w obchodach 79. rocznicy tego tragicznego wydarzenia, oraz jeśli będzie to możliwe, wystawienie przez szkoły, stowarzyszenia i instytucje pocztów sztandarowych. W razie wystawienia pocztu sztandarowego prosimy o jego przybycie 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej.

Przebieg uroczystości:

10.30 - Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie w intencji  Ojczyzny i ofiar zbrodni katyńskiej;

11.30 - przejazd pocztów sztandarowych i delegacji na Cmentarz Wojenny we Włodawie (transport we własnym zakresie);

11.45 - wystąpienia okolicznościowe, złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Katyńskim;

12.30 - zakończenie uroczystości.