228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
2019.05.07
(3 maja) Uroczystości trzeciomajowe we Włodawie rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. NSJ. Wśród licznie zebranych pocztów sztandarowych, kazanie wygłosił ks. dziiekan Dariusz Parafiniuk.

Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji przed pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosiła przewodnicząca rady miejskiej – Joanna Szczepańska. Następnie delegacje złożyły wieńce i wiązanki pod pomnikiem. Wśród nich jako jedna z pierwszych złożyła wieniec delegacja powiatu pod przewodnictwem starosty Andrzeja Romańczuka.

W samo południe w sali kina rozpoczęła się okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów włodawskich szkół.

Wyjątkowość obchodów podkreśliła obecność kompanii honorowej Wojska Polskiego oraz Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Apel Pamięci z udziałem Asysty Honorowej 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki z Garnizonu Chełm. Muzyczną zapewniła Włodawska Orkiestra Dęta