Muzeum w sobotnie popołudnie
2019.05.20
(18 maja) Zespół Synagogalny we Włodawie po raz kolejny zorganizowało swoje obchody w ramach światowego cyklu Noc Muzeów. Jednocześnie świętowano Dzień Muzealnika.

Impreza zaczęła się o 17.00 wystawą „Twarze ZAIKS-u”. Chwilę później w Galerii Babiniec można było zobaczyć wernisaż „Przelotem” autorstwa Andrzeja Jarodzkiego. Kolejna wystawa „Israel Tags” Pawła Figurskiego zgromadziła wielu gości w Wielkiej Synagodze.

Na koniec o godzinie 19.00 chętni doskonale bawiło się podczas koncertu muzyki klezmerskiej „Di Galitzyaner Klezmorim”.

Wydarzenie to było okazją do złożenia przez starostę włodawskiego Andrzeja Romańczyka specjalnych podziękowań dla pani dyrektor oraz wszystkich pracowników włodawskiego muzeum. – To, co robicie w tej placówce, tak skromną kadrą i za niewielkie pieniądze, zasługuje na wielkie uznanie i szczególną naszą wdzięczność - mówił starosta do muzealników.