1. Nazwa imprezy: XVIII POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY DLA MŁODZIEŻY

2. Data imprezy: 7 kwietnia

3. Krótka charakterystyka imprezy: konkurs czytelniczy o zasięgu powiatowym adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu włodawskiego, mający na celu aktywizację czytelnictwa wśród młodzieży oraz popularyzację literatury polskiej i światowej spoza kanonu lektur szkolnych. Konkurs odbywa się w dwóch etapach – eliminacji szkolnych i międzyszkolnego finału powiatowego. Tytuł bieżącej edycji – „Ostatnia arystokratka. Czesko-amerykańskie zderzenie kultur w Zamku Kostka” . Lektury konkursowe: cykl „Arystokratka” Evžena Bočka.

4. Miejsce imprezy: Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

5. Organizator imprezy, adres: Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie, 22-200 Włodawa, ul. Przechodnia 13; Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, ul. Modrzewskiego 24, 22-200 Włodawa