Laptopy dla szkół

„Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.

• Projekt związany z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusa. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiedli przed monitorami komputerów.
  • Powiat Włodawski w odpowiedzi na ogłoszenie Ministerstwa Cyfryzacji dot. programu finansowania zakupu komputerów dla uczniów, złożył wniosek i tym samym pozyskał dla swoich placówek 31 laptopów o wartości 68 562,08 zł.
  • Komputery trafiły do uczniów trzech szkół prowadzonych przez Powiat – I LO, ZSZ nr 1 i II LO oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Tytuł projektu: Zdalna szkoła- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia
Nazwa beneficjenta: Powiat Włodawski
Program operacyjny: Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020
Oś priorytetowa: Powszechny dostęp do szybkiego Internetu