(10 października) W obecności wicestarosty Piotra Gorgola i członka zarządu powiatu – Andrzeja Rusińskiego, radnej Rady Powiatu Elżbiety Pakuły, dyrektora ZDP Marcina Łopackiego oraz wójta gminy Wola Uhruska – Jacka Kozyry nastąpiło odebranie prawie 1,5-kilometrowego odcinka drogi Piaski – Bukowa Wielka.

W końcu lutego Powiat Włodawski podpisał z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych w Lubartowie umowę na przebudowę prawie 3-kilometrowego odcinka drogi Nr 1729L Piaski – Bukowa Wielka. Firma ta zaoferowała w przetargu najniższą cenę – 2 mln 267 tys. zł. Warto dodać, że powiat otrzymał dofinansowanie z Polskiego Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 1 mln 900 tys. zł. Brakującą kwotę dołożyli: samorząd powiatu włodawskiego oraz gmina Wola Uhruska.

Zakres robót obejmował wykonanie wyrównania istniejącej nawierzchni tłuczniem kamiennym o gr. do 10 cm, wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego (grubość warstw łączna 9 cm) na odcinku 1390 m, poszerzenie nawierzchni na całym odcinku do 6,0 m, wymiana przepustów, zjazdów, pobocza gruntowego oraz oznakowania poziomego i pionowego. Inwestycję o długości 1390 m wykonano znacznie przed terminem, który upływał z końcem grudnia.

– Dzisiejszy odbiór drogi to kolejny dowód na to, że inwestycje drogowe są cały czas naszym priorytetem. A cieszy nas fakt, że wkład własny powiatu i gminy w tym przypadku jest minimalny – mówi Piotr Gorgol, wicestarosta włodawski. –  Na przebudowę tego odcinka drogi powiatowej już dawno czekali mieszkańcy tak gminy Wola Uhruska, jak i całego powiatu. Teraz ta droga wygląda naprawdę pięknie. I co istotne, została ona wykonana na ponad dwa miesiące przed terminem, co świadczy o tym, że firma, która wygrała przetarg była gwarantem nie tylko dobrego, ale i szybkiego wykonania robót.