Z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego celem uczczenia tego wydarzenia – z inicjatywy starosty włodawskiego Marusza Zańko wyświetlana jest patriotyczna iluminacja na budynku najstarszej szkoły średniej – I LO im. Tadeusza Kościuszki.

Podczas dwóch wieczorów (31 lipca i 1 sierpnia) na południowej stronie budynku szkoły prezentowany jest symbol Polski Walczącej.

Chodziło nam o to, by w nowoczesnej formie przekazać patriotyczną treść: upamiętnienie wielkiego wysiłku naszych rodaków, którzy przed 80 laty w stolicy stanęli do heroicznej walki z okupantem.  – mówi starosta.

Warto dodać, że 1 sierpnia we Włodawie o godz. „W” czyli 17 zawyją „syreny pamięci” i rozpoczną się krótkie okolicznościowe uroczystości pod pomnikiem żołnierzy AK i WiN przy ul. 11 Listopada.