(20 maja) Hucznie obchodzono 30-lecie powstania Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Były awnase na wyższe stopnie zawodowe, przekazanie kluczyków do samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz poświęcenie nowej figury św. Floriana przed budynkiem straży. Nad całością czuwał bryg. Paweł Basaj komendant powiatowy PSP we Włodawie pod czujnym okiem zcy komendanta wojewódzkiego st. bryg. Piotra Zmarza.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie strażacy wraz z pocztami sztandorowymi oraz zaproszonymi gośćmi przemaszerowali ulicami miasta do budynku straży przy ul. Tysiąclecia. Tam miało miejsce m.in. wręczenie awansów na wyższe stopnie służbowe, odsłonięcie i poświęcenie figury św. Floriana oraz uroczyste przekazanie samochodu marki Iveco Eurocargo.

Wystąpienia zdominowały podziękowania i wyrazy najwyższego uznania dla strażaków. – Służba w straży pożarnej jest powszechnie uznawana za jedną z najtrudniejszych. Dlatego też jesteście obdarzani wielkim szacunkiem, a Wasza misja jest społecznie akceptowana jako ta z tych najpotrzebniejszych. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jest to służba niezmiernie odpowiedzialna, często skrajnie niebezpieczna i kosztująca Was samych i Wasze rodziny ogrom stresu – mówił starosta Andrzej Romańczuk.