Ponad 4,5 mln zł na remont dwóch odcinków dróg przekażą Państwowe Lasy włodawskiemu powiatowi. Umowę w tej sprawie podpisali w Dubecznie – starosta Andrzej Romańczuk i nadleśniczy sobiborski – Dariusz Filipczak, w obecności m.in. wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego i wójta gminy Hańsk – Marka Kopieniaka.

To działanie, które sprawdziło się w ubiegłych latach, a które ma służyć zarówno leśnikom jak i społeczeństwu. W Dubecznie działa największy zakład w powiecie włodawskim, zatrudniający ponad 400 osób – huta szkła. Dlatego tak ważny jest dobry dojazd do tej miejscowości.

Koszt tej inwestycji to prawie 5 mln zł, a środki z Funduszu Leśnego to 4 mln zł, co stanowi 77% inwestycji. Drugi odcinek, prawie kilometrowy, w Osowie będzie kosztował ponad 660 tys. zł, zaś środki z Funduszu Leśnego to 575 500 zł, co stanowi 85% inwestycji.

Warto dodać, ze te drogi przebiegają przez tereny leśne należące do Nadleśnictwa Sobibór, stąd też decyzja Lasów, aby uruchomić środki z budżetu jednostki i przeznaczyć na remont dróg.

To niejedyna forma współpracy Nadleśnictwa i samorządu, podobne było w gminie Wola Uhruska.

Bardzo mnie cieszy ta współpraca powiatu z Lasami Państwowymi – mówił starosta A. Romańczuk. – Przy stałych potrzebach samorządu oraz niewystarczających na nie środkach, ta wielomilionowa pomoc na remont tak ważnej drogi jest szczególnie cenna.