Od niedawna we Włodawie przy ul. Sztabowej działa Dzienny Dom Senior+, w którym nieaktywne zawodowo osoby po 60. mogą codziennie pod fachową opieką spędzać mile czas.

Dzienny Dom Senior+ we Włodawie jest ośrodkiem wsparcia dla osób w wieku emerytalnym 60+, zapewnia opiekę i stwarza odpowiednie warunki do wielogodzinnego przebywania w nim głównie osób samotnych, potrzebujących kontaktu z rówieśnikami – mówi Andrzej Wróbel, dyrektor DDS+. – Powstał wychodząc naprzeciw potrzebom zagospodarowania czasu wolnego seniorów zamieszkujących w powiecie włodawskim.

Zajęcia w Dziennym Domu są prowadzone od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30. W placówce senior może zjeść pyszny obiad składający się z dwóch dań i kompotu za jedyne 5 zł za każdy spożyty posiłek. Koszt miesięcznego pobytu jest uzależniony od dochodu seniora i wynosi średnio niecałe 100 zł miesięcznie, jest to minimalny wkład seniora w funkcjonowanie placówki. Placówka zatrudnia profesjonalną kadrę, która organizuje zajęcia terapeutyczne oraz kulturalno-oświatowe.

Wśród wielu ciekawych form aktywności można wymienić zajęcia manualne – rękodzieło artystyczne, biblioterapia, zajęcia z aktywności ruchowej, informatyka – dodaje dyrektor. – Odbywają się również zajęcia sekcji kulinarnej ,,Gotuj z seniorem”, które powstały z myślą o pasjonatach gotowania. Zajęcia pielęgnacyjno-kosmetyczne, podczas których seniorzy i seniorki mogą pod czujnym okiem instruktora terapii zadbać o swój wygląd są niewątpliwie ciekawą propozycją. W Dziennym Domu Senior+ powstała również sekcja ogrodnicza dbająca o nasadzenia i pielęgnację roślin w placówce.

Ponadto seniorzy będą mieli możliwość rozwijania swoich talentów artystycznych podczas zajęć z muzykoterapii w chórze, który będzie uświetniał swoimi występami nie tylko uroczystości w placówce, a także inne na terenie powiatu. Seniorzy mają dostęp do biblioteki zawierającej wiele ciekawych pozycji książkowych. Organizowane będą również spotkania integracyjne i okolicznościowe, wyjścia do kina, wycieczki. Podczas zajęć seniorzy wykonali ciekawe prace, które wykonywane są z pasją – mówi Pani Magda, instruktor terapii zajęciowej w DDS+.

W rozmowie z seniorami – jak sami przyznają – ta placówka to ich drugi dom. Są bardzo zadowoleni, otoczeni profesjonalną opieką. W atrakcyjny i zorganizowany sposób spędzają swój wolny czas wśród rówieśników.

Widzę w ich oczach radość i zadowolenie z uczęszczania do Dziennego Domu Senior+ – twierdzi dyrektor DDS+ we Włodawie. Serdecznie zapraszamy seniorów z powiatu włodawskiego do uczestnictwa w zajęciach oferowanych przez placówkę. Seniorze jeśli chcesz w atrakcyjny sposób spędzić swój czas będąc na emeryturze, w miłej atmosferze, wśród rówieśników. Jeśli chcesz rozwijać swoje pasje pod okiem profesjonalnych instruktorów oraz uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym to miejsce jest dla Ciebie. Przyjdź i przekonaj się sam.

Kontakt:
tel. (82) 569 50 10
e-mail: a.wrobel@powiat.wlodawa.pl