Starosta włodawski z wójtem gminy Hańsk oraz wykonawcą dokonali odebrania odcinka drogi powiatowej Nr 1624L Urszulin – Hańsk. – To jest kolejna zakończona inwestycja drogowa w naszym powiecie. To są rekordowe lata pod tym względem – mówi starosta Andrzej Romańczuk.

Przebudowę tego 3-kilometrowego odcinka „powiatówki” w Kulczynie wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa, które jesienią ub.r. zaoferowało najniższą cenę 4 mln 479 tys. zł. Dzięki dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, samorząd powiatu włodawskiego oraz gmina Hańsk dołożyły nieco ponad połowę tej kwoty.

Ta droga jest przebudowana na odcinku 2630 m, zostało wykonane poszerzenie drogi do 6 m, zbudowano chodniki (dojścia do zatok autobusowych i peronów) – ok. 450 m długości i 2 m szerokości. Powstały 4 zatoki autobusowe i 2 perony.

Podczas odbioru drogi obecni byli m.in. kierownik budowy PDM – Artur Kostrzewski, wójt – Marek Kopieniak, członek Zarządu Powiatu we Włodawie – Adam Panasiuk, Marcin Łopacki – dyrektor ZDP we Włodawie oraz Romuald Pryll – sekretarz gminy Hańsk i przewodniczący Rady Powiatu we Włodawie. Ten ostatni od wielu lat zabiegał o remont tej drogi, podobnie jak innych, np. w Osowie czy kilkukilometrowego odcinka Hańsk – droga wojewódzka nr 812 w Osowie, którego przebudowa zacznie się w tym roku.

– Dzięki dobrej pogodzie, ale przede wszystkim solidnemu wykonawcy doczekaliśmy się nowej drogi w Kulczynie – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. – Przy okazji muszę dodać, że to jedna z wielu naszych drogowych inwestycji powiatowych, które obecnie robimy. Są to rekordowe lata pod względem inwestowania w nasze drogi. Choć oczywiście pieniędzy – jak zawsze – mamy za mało, by wszystko naprawić.