Z przyjemnością informujemy, że spośród ponad 130 nominacji, z całej Polski Wschodniej zostali wyłonieni laureaci tegorocznej edycji konkursu.

Laureatami 7. Edycji Konkursu o Tytuł Ambasadora Polski Wschodniej 2019 zostali:

W kategorii Projekt ex aequo:  Festiwal Trzech Kultur we Włodawie i WERTEP Festival Międzynarodowy Festiwal Teatralny

Odkrycie roku w kategorii ProjektProjekt fotograficzny „Tutejsi” Mateusza Baja.

Nominacje w powyższych kategoriach oceniała Kapituła Konkursowa w składzie: Leszek Stafiej (Przewodniczący Kapituły), Barbara Luszawska, Barbara Chwesiuk, Janusz Chrostowski, Piotr Duda, Ewa Glińska, Jarosław Górski, Mateusz Halicki, Rafał Kasprzak, Krzysztof Margol, Lucjusz Nadbereżny, Konrad Smoliński, Waldemar Sulisz, Daniel Parol ( Sekretarz konkursu), Marcin Piotrowski, Agata Porębska.

W pozostałych kategoriach nominacje były oceniane przez Radę Ambasadorów oraz Radę Ekspertów.

Gratulacje wszystkim laureatom. Z życzeniami wielu ciekawych pomysłów i ich satysfakcjonującej realizacji.

Wśród nominowanych do 7. Edycji Konkursu Ambasador Wschodu z powiatu włodawskiego znaleźli się:

w kategorii Biznes:

– Huta szkła w Dubecznie

– Siedlisko Sobibór

w kategorii Turystyka:

– Siedlisko Sobibór

w kategorii Projekt:

– Tutejsi – projekt fotograficzny Mateusza Baja

– Festiwal Trzech Kultur we Włodawie

w kategorii Samorząd:

– Gmina Urszulin

więcej informacji: Ambasador Wschodu

Mecenasem konkursu jest  Grupa Arche.

Sponsorem Głównym konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Sponsorzy Oficjalni: Bank Ochrony Środowiska, InSert, Bialcon, Kino Świat, MD Investments.

Partnerzy Główni: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, PPHU Foldruk Marian Borkowski, Honda Wyszomirski, Emalco Enamelware, Kome Polska