16 grudnia w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbył się III etap VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. W finale olimpiady udział wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatów: bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, parczewskiego, ryckiego i włodawskiego. Wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, poszerzenie wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego, zdobycie wiedzy w zakresie radzenia sobie z kryzysem lub zaburzeniem psychicznym oraz wzrost świadomości na temat zaburzeń psychicznych.

Patronat honorowy nad niniejszym przedsięwzięciem objęli: Wojewoda Lubelski, Rzecznik Praw Obywatelskich, Kurator Oświaty w Lublinie oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.– W roku 2021 jesteśmy organizatorem olimpiady, w której bierze udział sześć powiatów: bialski, lubartowski, łukowski, parczewski, rycki i włodawski – przybliża szczegóły organizacyjne koordynator powiatowy Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Anna Jureczek. – Myśleliśmy, że pandemia przeszkodzi nam w wyłonieniu najlepszych w trzech etapach, ale udało się.

W etapie finałowym uczestnicy olimpiady napisali test walcząc o nagrody w wysokości 6 tys. złotych ufundowane przez wszystkie powiaty. Komisja Konkursowa wyłoniła 16 laureatów konkursu (w tym dwoje z Włodawy i jeden z Korolówki-Osady):

I miejsce Julia Kryczka, I LO w Rykach
II miejsce Adrianna Golonka, II LO w Lubartowie
III miejsce Sebastian Toczko, I LO w Parczewie

IV miejsce Marcin Charliński, II LO w Lubartowie
V miejsce Kamil Pulik, I LO w Międzyrzecu Podlaskim
VI miejsce Zuzanna Gdeman, I LO we Włodawie
VII miejsce Aleksandra Baran, ZS w Adamowie
VIII miejsce Jan Zawadzki, ZS w Łukowie
IX miejsce Łukasz Siermawski, ZS w Małaszewiczach
X miejsce Wiktoria Grabowska, ZS nr 2 w Łukowie
XI miejsce Damian Sikora, ZS w Parczewie