W budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej we Włodawie odbyły się powiatowe eliminacje XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju łącznie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół z terenu powiatu. Eliminacje przeprowadzone były w trzech grupach wiekowych tj. szkoły podstawowe klasy I-IV oraz klasy V-VIII i szkoły ponadpodstawowe. W każdej grupie uczestnicy musieli zmierzyć się z testem jednokrotnego wyboru. W kolejnym etapie odbyły się zmagania ustne, podczas których wyróżnieni odpowiadali na wylosowane pytania, jedno z nich dotyczyło sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy pierwszych trzech miejsc nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe we Włodawie. Każdy uczestnik otrzymał upominki, a opiekunom uczniów wręczono pamiątkowe podziękowania za trud włożony w przygotowanie drużyn do wzięcia udziału w turnieju.

Nagrody wręczał m.in. Adam Panasiuk – starosta włodawski, który podziękował wszystkim uczestnikom za wiedzę i poświęcenie, zaś organizatorom za profesjonalne przygotowanie turnieju.