Nie do końca listopada, jak jest w umowie, lecz już do końca sierpnia będzie przebudowany prawie 4 km odcinek drogi powiatowej w Kosyniu (gm. Wola Uhruska). – Prace trwają wyjątkowo intensywnie i jeszcze na wakacje będzie można tym odcinkiem przejechać – zapewnia Adam Panasiuk, członek Zarządu Powiatu we Włodawie.

Na początku maja władze powiatu podpisały z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lubartowa umowę opiewającą na 5 mln 90 tys. zł. Był to już drugi przetarg, bowiem pierwszy zakończył się unieważnieniem z powodu zawyżonych cen oferentów; zawyżonych w stosunku do możliwości finansowych samorządu.  Ostatecznie firma z Lubartowa dała kwotę „tylko” o 400 tys. zł wyższą niż ofertodawca zakładał.

Długość przebudowanej drogi wynosi 3610 m, a przebudowa, choć zgodnie z umową mogła być wykona w ciągu sześciu miesięcy, jest już niemal na półmetku. Ciężki sprzęt pracuje codziennie, a efekty już widać.

W ramach przebudowy zostanie wykonane poszerzenie nawierzchni jezdni do 5,5 m, wymiana przepustów pod drogą oraz położenie nowego asfaltu – dwóch warstw 7+5 cm. Obecnie trwają prace przy budowie peronów i chodników z kostki brukowej o łącznej długości 363 mb, oraz wyrównywanie starej nawierzchni kamieniem za pomocą rozścielacza – średnio ok. 12-15 cm. Prace idą zgodnie z harmonogramem robót i jeżeli wszystko pójdzie dobrze to już na koniec wakacji mieszkańcy i nie tylko będą mieli do dyspozycji blisko 4 km nowej drogi – mówi nadzorujący prace – Marcin Łopacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie.