W dniu 8 maja o godzinie 13:30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie odbyło się spotkanie informacyjne zorganizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego i Partnerów Finansujących, dotyczące korzystnego finansowania na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Spotkanie zostało otwarte przez wicestarostę Piotr Gorgol, który serdecznie powitał prelegentów oraz zgromadzonych przedsiębiorców i przedstawicieli lokalnych samorządów.
Podczas części merytorycznej spotkania uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie wsparcie mogą otrzymać oraz jakie korzyści mogą wyniknąć z inwestycji w OZE przy wykorzystaniu pożyczek unijnych. Omówiono także możliwości finansowania różnych rozwiązań OZE, warunki udzielania pożyczek oraz wydatki, na które można uzyskać dotację.
Drugą część spotkania, o charakterze warsztatowym, prowadzili Partnerzy Finansujący BGK. Przedstawili oni proces składania wniosków, niezbędną dokumentację oraz odpowiedzieli na pytania dotyczące procedur aplikacyjnych. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z możliwościami uzyskania korzystnych pożyczek unijnych, które mogą znacząco wspomóc inwestycje w OZE, a także uzyskać wsparcie w procesie przygotowania niezbędnej dokumentacji.
W trakcie spotkania wicestarosta Piotr Gorgol zauważył, że powiat włodawski stanowi doskonałe miejsce do inwestycji w OZE, co podkreśliło znaczenie takich spotkań dla lokalnej społeczności i przedsiębiorców z regionu.