(12 marca) Andrzej Romańczuk – starosta włodawski był jednym z wielu gości uczestniczących w oficjalnym przekazaniu dowództwa nad 19. Chełmskim Batalionem Zmechanizowanym. Nowym dowódcą został mjr Jacek Chmielewski.

19. Chełmski Batalion Zmechanizowany powstał w październiku 2019 na bazie 1.Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowany, który istniał w latach 1994 – 2019. Jego pierwszym dowódcą był ppłk Hubert Trusiuk i właśnie tego dowódcę zastąpił w piątek na tym stanowisku dotychczasowy szef sztabu – mjr Jacek Chmielewski. 19. batalion zmechanizowany stacjonuje w koszarach przy ul. Lubelskiej 139 w Chełmie i jest największą jednostką wojskową garnizonu w Chełmie.

Starosta wręczył tak odchodzącemu do nowej jednostki w Hrubieszowie ppłk. H. Trusiukowi, jak i nowemu dowódcy mjrowi J. Chmielewskiemu okolicznościowe grawery, życząc w nich stałego awansu zawodowego oraz zadowolenia ze swoich żołnierzy w trudnej codziennej służbie.