(14 września) Starosta włodawski w obecności członków zarządu powiatu oraz zastępcy burmistrza Włodawy i wykonawcy dokonali odebrania odcinka drogi powiatowej  – ul. Chełmskiej we Włodawie. – To jest kolejna zakończona inwestycja drogowa w naszym powiecie. I trzeba przyznać, że jedna z najpiękniejszych, choć długo wyczekiwanych – mówi starosta Andrzej Romańczuk.

Jedna z najważniejszych ulic Włodawy – Chełmska przeobraziła się nie do poznania. A to za sprawą przebudowy, którą zrealizował powiat włodawski. Przybyło ponad 70 miejsc parkingowych, których tak w mieście brakuje. Wykonawcą była firma „DROGTOM” Tomasza Pruszkowskiego.

– Ponad 70 miejsc parkingowych, nowy postój taksówek i busów, bezpieczne przejścia dla pieszych i rowerzystów, chodniki, ścieżki rowerowe, ale przede wszystkim nowa droga z kanalizacją deszczową – mówi Marcin Łopacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie. – Ponadto są nowe nasadzenia, a roboty poszły bardzo sprawnie, wykonano wszystko przed terminem. Jest naprawdę ładnie, odbieramy dużo pozytywnych sygnałów od mieszkańców i nie tylko, że jest to jedna z ładniejszych dróg we Włodawie jak nie najładniejsza.

Także starostę włodawskiego Andrzeja Romańczuka cieszy szybka i dobra przebudowa ul. Chełmskiej. – Na tę drogę powiatową czekaliśmy bardzo długo, ale wiem, że mieszkańcy są zadowoleni z jakości wykonanych prac. Na pewno liczne nowe parkingi wielu cieszą. Już na wakacje włodawianie, jak i turyści mogli poruszać się zarówno nowo przebudowaną ulicą, jak i ścieżką rowerową. Warto dodać, że akurat w inwestycjach drogowych, to powiat włodawski bije wszelkie możliwe rekordy inwestycyjne.

Przedmiotem prac były roboty budowlane w zakresie przebudowy drogi powiatowej Nr 1736L na odcinku 447 m. I choć okres realizacji zamówienia wynosił 11 miesięcy, zaś gwarancja obejmuje 5 lat, to prace dobiegły szybciej końca. Na remont tego odcinka drogi powiatowej od krajówki nr 82 do ronda mieszkańcy czekali od bardzo dawna. Jednak dopiero w ub.r. udało się pozyskać pieniądze zewnętrzne z Polskiego Ładu II edycja. Powiat uzyskał na ten cel 3 mln 325 tys. zł, więc wkład własny pokryty po połowie przez powiat włodawski i m. Włodawa, był dosyć symboliczny, bowiem koszt całej inwestycji to 3,5 mln zł.