Prawdziwy raj dla koneserów kultury i tradycji

W niedzielę, 23 lipca, dzięki współpracy Fundacji Wrota Europy, Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, Powiatu Włodawskiego, Gminy Stary Brus oraz Towarzystwa Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi po raz 25 odbędzie się gorąco wyczekiwany przez wielu Jarmark Holeński, którego marka uznawana jest niezwykle w całej Polsce.

Jarmark Holeński to w powiecie włodawskim wielkie święto poleskiej tradycji i obrzędowości; wielkie święto wytwórczości ludowej połączone z pięknym religijnym misterium, z odpustem – praznikiem ku czci patrona tutejszej cerkwi – św. Antoniego Pieczerskiego.

Jarmark to także barwne kiermaszowe alejki, których ścianki tworzą stosy garnków, porcelany, czy płócien wszelakich, pośród których można zobaczyć m.in. wystawy malarstwa, kupić rzeźby, wyroby garncarskie, kompozycje kwiatowe, wyroby ze słomy i wikliny, drewniane cudeńka. Nie zabraknie też staroci, potraw regionalnych, miodów, czy wyrobów z wosku. Kolorowym straganom i arcyciekawym warsztatom towarzyszyć będzie atmosfera pomieszana wrzawą ludzi, muzyką ludowych artystów, czy zapachami lokalnych smakołyków.

Ramowy program tegorocznej edycji:
9:00 – 18:00 SKANSEN W HOLI „Jarmark Holeński” – kiermasz sztuki ludowej, wystawy okolicznościowe
10:00 – 12:30 CERKIEW PW. ŚW. ANTONIEGO W HOLI – Boska liturgia wraz z procesją celebrowaną ku czci św. Antoniego Pieczerskiego – PRAZNIK PARAFIALNY
13:00 – 17:00 SKANSEN W HOLI – Występy zespołów ludowych
17:00 – Koncert GrandMother Jazz
18:00 – Zabawa z Włodawską Orkiestrą Taneczną

Partnerem wydarzenia „Jarmark Holeński” jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Województwo Lubelskie “Lubelskie Smakuj Życie!”, Fundacja PGE, Grupa Azoty Puławy, Muzeum-Zespól Synagogalny we Włodawie, Zarząd Dróg Powiatowych we Włodawie, Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” z Lublina, MPGK Sp. z o.o. Włodawa, Greenland technologia em.

#KIERUNEK LUBELSKIE – FILMY PROMOCYJNE

WWW.LUBELSKIE.PL