Zaproszenie VI Lubelski rajd rowerowy

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego zaprasza na VI Lubelski Rajd Rowerowy.

Tym razem uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać część Centralnego Szlaku Rowerowego Roztocza na odcinku Zwierzyniec (start – 10.00) – Susiec (meta – 15.00). Trasa prowadzi przez ciekawe krajobrazowo, przyrodniczo i kulturowo miejsca, tj. Park Zwierzyńczyk w Zwierzyńcu, Stajenną Hodowlę Koników Polskich we Floriance, kaplicę na wodzie w Górecku Kościelnym, kamieniołom Babia Dolina w Józefowie, tamę przy zalewie w Majdanie Sopockim oraz Rezerwat Nad Tanwią k. Suśca. Podczas całej trasy Rajdu uczestnikom będzie towarzyszył profesjonalny przewodnik turystyczny, który przybliży informacje na temat odwiedzanych atrakcji. Na mecie na rowerzystów będą czekały dodatkowe atrakcje: piknik oraz konkursy z nagrodami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia należy przesyłać do 26.08.2020 do godz. 15.00 na adres info@lrot.pl.

VI Lubelski Rajd Rowerowy będzie realizowany zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa sanitarnego COVID-19.

Honorowe Patronaty nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Rozwoju, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk, Burmistrz Biłgoraja, Burmistrz Józefowa, Burmistrz Zwierzyńca, Starosta Zamojski, Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski.

Patronaty medialne: TVP3 Lublin, Radio Lublin, Dziennik Wschodni.

Zachęcamy do udostępniania informacji o wydarzeniu na Państwa stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych. Wszelkie informacje na temat VI – go Lubelskiego Rajdu Rowerowego znajdują się na stronie: www.lrot.pl, profilach Facebook: Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Informacja Turystyczna w Lublinie.